Onkologia

ONKOLOGIA

Skuteczna bariera dla zmian nowotworowych.

Jak wiadomo, nowotwór jest chorobą spowodowaną deregulacją funkcji komórek. Na szczęście współczesna nauka znalazła sposób na kontrolowanie tego rodzaju zaburzeń. Cudownym środkiem okazał się tlen, który – podany pod zwiększonym ciśnieniem – stymuluję pracę układu immunologicznego i znacząco poprawia odporność organizmu, a ponadto:

-dzięki dotlenieniu tkanek i dostarczeniu wszystkich składników odżywczych do komórek sprzyja ich rewitalizacji i zapobiega wystąpieniu uszkodzeń inicjujących powstawanie nowotworu ,

-oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich , czyli substancji rakotwórczych

-obniża poziom białka C-reaktywnego, czynnika martwicy nowotworów ( TNF-alfa) i innych markerów stanu zapalnego w organizmie

Wszystko to sprawia, że tlenoterapia hiperbaryczna, która wpływa na ograniczenie wzrostu i proliferację komórek nowotworowych, zyskuje coraz większe uznanie w środowiskach medycznych jako znakomita profilaktyka antyrakowa i znaczące wsparcie z istniejącym nowotworem.

” Zwiększenie zaopatrzenia komórek rakowych w tlen hamuje proces ich złośliwienia, a nawet – co obserwujemy w wielu przypadkach – niszczy je – zapewnia dr.Pavel Yutsis, członek American Academy of Preventiv Medicine i autor wielu książek z zakresu medycyny.”

Sprawny organizm po radio- i chemioterapii

Najnowsze badania dowodzą, że tlen może okazać się skutecznym sposobem na łagodzenie spustoszeń, jakie powstają w organizmie w wyniku radioterapii i chemioterapii. Naukowcy zauważyli, że zniszczeniom winna jest zmiana dostawy tlenu do tkanek w leczonym obszarze, co skutkuje min. uszkodzeniu popromiennym tkanek zdrowych ( ostre reakcje popromienne skóry i nabłonków wyściełających jamy ciała, owrzodzenia, uszkodzenia narządów tj. serce, wątroba, nerki). Logicznym i – jak się okazuje – skutecznym rozwiązaniem problemu jest dostarczenie organizmowi odpowiednich dawek życiodajnego gazu w odpowiednich warunkach, jakie może zapewnić tylko komora hiperbaryczna.

“Terapia hiperbaryczna wspomaga regenerację tkanek zniszczonych w wyniku radioterapii, działa na naczynia włosowate, które odpowiadają za odżywienie kości, błon śluzowych i skóry.- mówi dr. Greg Jones, dyrektor Deaconess Hyperbaric and Wound Healing Center.”

Tlen pod zwiększonym ciśnieniem stymuluje odnowę naczyń włosowatych, ich rozgałęzianie i sprzyja tworzeniu się nowych tkanek. spostrzeżenia dr. Jonesa znajdują potwierdzenie także w wypowiedziach innych specjalistów światowej klasy, którzy jednogłośnie zachwalają skuteczność leczenia HBOT. Zauważają oni, że dzięki zwiększeniu podaży tlenu do uszkodzonej tkanki dochodzi do : powstania nowych naczyń krwionośnych, lepszego ukrwienia tkanek, szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020