Medycyna Estetyczna

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Terapia hiperbaryczna jest tak skuteczna ponieważ poprawia dotlenienie tkanek i stymuluje czynniki odpowiedzialne za ich gojenie. Tlen jest bardzo ważnym elementem uczestniczącym w procesach proliferacyjnych w skórze. Wspiera on odnowę i regenerację tkanek. Ponadto działa przeciwzapalnie. Dlatego coraz więcej salonów kosmetycznych zaleca stosowanie HBOT po zabiegach laserowych oraz peelingach chemicznych czy mechanicznych.

Jedną z korzyści jakie daje HBOT jest przyspieszone usuwanie toksyn. Wziąwszy pod uwagę, że skóra odgrywa ogromną rolę w procesie detoksykacji, a toksyny najczęściej dają o sobie znać właśnie w postaci wyprysków czy przebarwień, sprawne i skuteczne usunięcie toksyn może przynieść nieoczekiwane rezultaty jeśli chodzi o wygląd skóry.

Komora hiperbaryczna przyczynia się do zdrowia naszej skóry wykorzystując różnorakie mechanizmy – efektywniejszą syntezę kolagenu i elastyny, wsparcie procesu detoksykacji, wzmocnienie układu immunologicznego, nasilenie procesu angiogenezy oraz zwiększone wytwarzanie komórek macierzystych.

Wszystko to sprawia, że nie tylko czujemy się młodsi, silniejsi i pełni energii – nasz wygląd jest wizytówką naszego wnętrza i potwierdzeniem optymalnego zdrowia.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020