Home

Hiperbaryczna Terapia Tlenowa jest dynamicznie rozwijającą sie gałęzią leczniczą i znalazła swoje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny klasycznej .Hiperbaria jest podstawową formą terapii w niektórych jednostkach chorobowych, a wielu innych ma zastosowanie wspomagające lub jako leczenie alternatywne.

Hiperbaria jest metodą terapeutyczną , która polega na dostarczeniu do organizmu czystego tlenu w środowisku zwiększonego ciśnienia.

CO TO JEST TLENOTERAPIA

duża komora hiperbaryczna żywiec

Zdolność wchłaniania tlenu przez organizm w warunkach podwyższonego ciśnienia jest dużo większa ponieważ dzięku temu tlen rozpuszcza się w osoczu krwi, limfie, płynie mózgowo-rdzeniowym oraz rdzeniu kręgowym.Tlen w warunkach wyższego ciśnienia pozbawiony jest fizjologicznych barier przenikania przez tkanki, dlatego jest on w łatwy sposób dostarczany do wszystkich komórek, szczególni tych słabo ukrwionych.

ZASTOSOWANIE

DERMATOLOGIA

Terapia ma zastosowanie w leczeniu wielu dolegliwości skórnych.Wpływa an szybszą regeneracje tkanek oraz usprawnia proces gojenia ran i oparzeń

zastosowanie komory hiperbaryczne w dermatologii
zastosowanie komory hiperbaryczne w onkologii

ONKOLOGIA

Sprzyja rewitalizacji komórek i zapobiega dalszym uszkodzeniom.Niweluje poparzenia powstałe w procesie chemioterapii i radioterapii. Przyczynia się do wzmożenia pracy układu immunologicznego.

STOMATOLOGIA

Pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, wzmaga ukrwienie w uszkodzonej tkance, skraca czas rekonwalescencji. Pomaga zwalczyć bakterie beztlenowe oraz wpływa na zmniejszona produkcję toksyn bakteryjnych.

zastosowanie komory hiperbaryczne w stomatologii

zastosowanie komory hiperbaryczne w kardiologii

KARDIOLOGIA

Korzystnie wpływa na dolegliwości o charakterze wieńcowym. Zmniejsza nasilenie objawów niewydolności serca, zapobiega zawałom mięśnia sercowego, reguluje ciśnienie tętnicze.

NEUROLOGIA

Ma zastosowanie w porażeniach mózgowych i pourazowych uszkodzeniach mózgu, powstałych w wyniku udaru lub wylewu. Ożywia i pobudza uśpione komórki, podnosi koncentrację, łagodzi stany depresyjne, przewlekły stres i bezsenność.

zastosowanie komory hiperbaryczne w neurochirurgi
zastosowanie komory hiperbaryczne w sporcie

SPORT

Podnosi wydolnośc fizyczną, przyspiesza procesy regeneracji tkanki mięśniowej, ścięgien i wiązadeł. Działa przeciwbólowo, wpływa na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

ORTOPEDIA

Poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, zwiększa ciśnienie tlenu w kościach powodując ustępowanie stanu zapalnego kości szpiku, osteoporozy oraz choroby stawów, przyspiesza wzrost uszkodzonej kości. Wpływa pozytywnie na obkurczanie naczyń krwionośnych prowadząc do zmniejszenia obrzęku.

zastosowanie komory hiperbaryczne w ortopedii
zastosowanie komory hiperbaryczne w odmładzaniu

ODMŁODZENIE

Działa stymulująco na fibroplasty, odpowiedzialne za syntezę kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020